Zaznacz stronę

Fajnie, że jesteś!

Jeśli pracujesz jako architekt wnętrz – lub chciałabyś tak wkrótce pracować – szczególnie na własny rachunek, z domu – to czuję, że znajdziemy naprawdę dużo wspólnych tematów. Myślę, że nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie można swobodnie i w bezpiecznej atmosferze pogadać o prowadzeniu własnej działalności. Szczególnie jeśli pracujesz sama – nie masz możliwości na co dzień konfrontować swoich doświadczeń z innymi projektantami o podobnych rozterkach. Gdybyś chciała dołączyć do zamkniętej grupy na fejsbuku tylko dla architektów wnętrz, zapraszam Cię: [tutaj]

Ja nazywam się Asia Dziedzic i od czterech lat prowadzę własną pracownię [studio hex]. Jak się szybko okazało – nie urodziłam się człowiekiem o zacięciu biznesowym 😉 A zakładając własną działalność w zasadzie wszystkiego, co nie było związane z projektowaniem, musiałam się uczyć sama, często na własnych błędach. Z biegiem czasu wykształciłam dużo praktyk, które zmieniły moje podejście do prowadzenia własnej firmy i ciągle chcę je rozwijać. Na blogu opowiem o swoich doświadczeniach – chciałabym, żeby ktoś kilka lat temu się ze mną podzielił taką wiedzą. Poza tym cierpię na zaawansowane FOMO 😉 (fear of missing out – strach przed tym co nas omija), co znaczy, że lubię szperać, dowiadywać się nowych rzeczy i chodzić na wszelkie wydarzenia – tym też chętnie się z Tobą podzielę!

Posty są podzielone na kilka kategorii związanych z prowadzeniem działalności wnętrzarskiej:

#warsztatprojektowy – to dział o projektowaniu „od kuchni” – programy, modele, wskazówki projektowe. Podzielę się z Tobą informacjami, które gromadziłam z biegiem czasu – po prostu pracując, ale też przeczesując internet i chodząc na różne warsztaty i szkolenia.

#warsztatbiznesowy – o formalnych aspektach prowadzenia własnej działalności, zusy, vaty, prawo… wszystko to, co kreatywni kochają najbardziej! Przez pierwszy rok prowadzenia firmy sama prowadziłam swoją księgowość („to przecież takie proste” – haa ha), jednak zatrudnienie księgowego było jedną z moich najlepszych życiowych decyzji (czy to nie brzmi trochę smutno? 😉 a to naprawdę był krok milowy!). Dużo nowych tematów przewija się też już w trakcie pracy z kolejnymi klientami – fajnie by było być choć trochę na to przygotowanym.  

#warsztatdomowy – o organizacji pracy w domu (tak, brzmi trochę jak areszt domowy, czasem praca z domu może tak wyglądać i o tym też pogadamy!). Opowiem o tym, z jakich sprzętów korzystam, co ułatwia mi życie, jak staram się częściowo „zautomatyzować” i lepiej ogarnąć swoją pracę. Będę o tym opowiadać z perspektywy osoby z natury… powiedzmy, że umiarkowanie uporządkowanej (to spory eufemizm ;)). #blessthemess

#warsztatinspiracji – o osobach, miejscach i wydarzeniach branżowych, które inspirują. Szczerze mówiąc z biegiem czasu trochę zmieniłam podejście do szkoleń, wykładów, eventów – rzadko zdarzają się takie naprawdę wykłady-petardy przesiąknięte treścią. Teraz uważam, że jeśli dowiem się jednej, dwóch nowych, wartościowych dla mnie rzeczy – to znaczy, że naprawdę było warto uczestniczyć w takim wydarzeniu. Zbieram skrzętnie te inspiracje i będę o nich pisać!

#warsztatpogodzinach – o wszystkim, co cieszy, a nie jest projektowaniem wnętrz. Przy prowadzeniu własnej działalności w domu, szczególnie jeśli robisz coś, co kochasz, bardzo łatwo zatracić się w pracy i zapomnieć o czasie na jakąś odskocznię – z perspektywy czasu śmiało mogę powiedzieć, że to błąd! Zapętlenie w pracy to prosta droga do wypalenia zawodowego, dlatego wygospodarowanie chwili na coś „dla siebie” jest bardzo ważne. Mnie cieszy muzyka, fotografia, grafika (i wieeele innych rzeczy) – a co cieszy Ciebie? 🙂

Będzie mi bardzo miło, jak przywitasz się w komentarzu poniżej! 🙂 Dobrze Cię tu widzieć – mam nadzieję, że chętnie zostaniesz i też podzielisz się swoimi doświadczeniami.

Zobacz też:

X

Asia

0 0 votes
Article Rating
Copy link
Powered by Social Snap