Zaznacz stronę

Kilka słów o blogu

Przede wszystkim jest mi niezmiernie miło, że tu jesteś i mnie czytasz! 😀 Dzięki za towarzystwo!

W tym wpisie krótko podsumuję, czego można się spodziewać po warsztacie projektanta w najbliższych tygodniach, kiedy będą pojawiać się posty oraz gdzie jeszcze oprócz strony można mnie znaleźć + najważniejsze info na dole!

Od momentu, kiedy wiedziałam, że chcę założyć Warsztat (czyli tak naprawdę całkiem niedawno), zaczęła powstawać lista tematów – liczy ich już prawie sto (cóż, życie samo pisze te scenariusze :D) i moim zdaniem naprawdę wszystkie są ciekawe lub przydatne – mam nadzieję, że podzielicie tę opinię ;). Będę poruszać aspekty zaplecza firmy projektowej – więcej na ten temat przeczytasz tu: [cześć!]. Ostatnio zmieniło się nieco moje podejście do zagadnień okołofirmowych: „Co takiego, jaki VAT UE? WTF?” zamieniło się w „Hurra, kolejny problem – dawaj z nim na bloga” 😀 Zdecydowanie jest o czym pisać i jeśli masz własną działalność projektową na pewno to wiesz.

Jednocześnie – mimo że totalnie spodziewałam się, że prowadzenie bloga jest czasochłonne – trochę mnie skala obowiązków zdumiała (naprawdę, ogółem – szacun dla wszystkich blogerów). A jak dobrze wiecie każdy architekt wnętrz ma już ogrom obowiązków związanych z projektami, a każdy właściciel firmy z obsługą tej firmy i klientów i nawet mimo świadomego zarządzania grafikiem może się z tego wszystkiego razem zrobić niezły sajgon 🙂

Chcę jakoś pogodzić tą chęć wylania z siebie miliona przemyśleń i organizacji czasu, zatem plan jest następujący: w najbliższych tygodniach na bloga będą wjeżdżać 2 wpisy tygodniowo i zaczynam od moim zdaniem bardzo przydatnych i wartościowych tematów: pojawi się m.in. zestawienie stron polskich produktów z teksturami do wizualizacji, co to tekstury bezszwowe, zestawienie serwisów z modelami 3d, kolejne wpisy z cyklu #warsztatdomowy: o wadach pracy z domu i narzędziach które pomagają taką pracę usprawnić. Wpisy będą w poniedziałki i środy), więc wpadajcie na lekturę! 🙂 (edit: to już nieaktualne!) Później będę publikować raz w tygodniu (edit: to aktualne! ;)). Taki jest plan i z pewnością się zmieni 😉

GDZIE JESZCZE WARTO NAMIERZYĆ WARSZTAT

SUBSKRYPCJA [klik]

Oczywiście blog to kwintesencja istnienia #warsztatuprojektanta i tu się znajdują wszystkie wpisy. Jeśli chcesz mieć pewność, że nie zapomnisz o jego istnieniu i uda Ci się wrócić po cenne info, zachęcam Cię do subskrypcji [kontakt] – uzupełnij pola, potwierdź kliknięciem na swojej skrzynce i raz na trzy, cztery tygodnie będę przysyłać przypominajkę ze świeżymi najlepszymi tematami – prosto na Twojego maila.

INSTAGRAM [klik]

Na [instagramie] zadebiutowałam z pierwszymi filmikami, gdzie mówię do kamery i streszczam w kilku zdaniach nowe blogowe wpisy. Słuchajcie, jeśli nigdy tego nie robiliście (tj. nie nagrywaliście się) to koniecznie spróbujcie 🙂 Język się pląta, zapomina się słów, mówi się niegramatycznie – bardziej niż zazwyczaj, a po odtworzeniu okazuje sie, że wyglądasz zupełnie inaczej niż myślałaś, a Twoje brwi falują w niekontrolowany sposób 😉 WARTO TO ZOBACZYĆ. Na instagrama wrzucam też w relacji ankiety – tam to narzędzie wydaje się bardziej naturalne niż gdziekolwiek indziej, ale powiem Wam że po pierwszych tematach (czyli:  pracujesz z domu czy z biura? robisz sam zdjęcia czy zlecasz fotografowi? ogarniasz dobrze koszty czy będzie co będzie?) i dość zaskakujących wynikach, myślę, że ankiety to totalna petarda i nieoczekiwane źródło informacji dla nas o nas jako branży. Nie chcę żeby znikały w czeluściach instagrama po 24h relacji, więc planuję je również robić na fanpage’u (w tym nadgonić pytania z dotychczasowych wpisów).

FACEBOOK – FANPAGE [klik]

Zatem – zapraszam Was na [fanpage]: tu przede wszystkim wrzucam informację o nowych postach (wiadomo, fb obcina zasięgi, więc mogą gdzieś przepaść w mrokach, dlatego warto też pamiętać o subskrypcji). Do tego pojawią się posty z ankietami jako mam nadzieję ciekawe źródło informacji o naszej branży.

FACEBOOK – GRUPA [klik]

Istnieje jeszcze [grupa na fb] i sprawa wygląda następująco – do grupy z założenia mają wstęp tylko i wyłącznie projektanci wnętrz. Bardzo bym chciała, żeby udało nam się stworzyć życzliwą społeczność, gdzie bez spiny można pogadać o urokach i bolączkach prowadzenia firmy projektowej w zaufanym gronie. Ponieważ jedyny sensowny sposób na weryfikację to ankieta – przed dodaniem do grupy, proszę o odpowiedź na pytanie. Jeśli jej nie ma, jest jakaś mętna 😉 lub wskazuje na to, że nie zajmujesz się profesjonalnie projektowaniem wnętrz – niestety nie zostanie zaakceptowana. W grupie umieszczam na bieżąco informacje o nowych postach i zapraszam do rozmowy, a docelowo chciałabym też co piątek wrzucać luźniejszy temat tylko dla architektów (ich też już mi się uzbierało ;)). Na razie na grupie jest dość nieśmiało <3 ale to tylko kwestia czasu – tak myślę 😀 To zależy głównie od Ciebie! Te tematy są tak interesujące, że aż szkoda ich nie poruszać, więc chodź pogadać 🙂

I TERAZ ABSOLUTNIE NAJWAŻNIEJSZE

Pisanie jest całkiem spoko, ale pisanie wiedząc, że ktoś jest po drugiej stronie i Cię czyta jest naprawdę BARDZO spoko 🙂 Jak się okazuje – każdy komentarz to dla mnie mały taniec radości – dzięki Wam za to <3 Nagle cytat „blogowanie bez komentarzy jest jak picie do lustra” nabiera więcej sensu 😉 Fajnie wiedzieć, że tam jesteś i masz podobne/inne przemyślenia/doświadczenia i w ogóle to dzięki Wam wpis [modele 3d na stronach polskich producentów] się tak wspaniale rozrasta! Blog jest pisany z mojej perspektywy, ale myślę, że tak naprawdę największą wartością #warsztatuprojektanta mogłaby być społeczność – wymiana opinii i uczenie się od siebie wzajemnie. Dlatego zachęcam Cię gorąco do komentowania, nawet jeśli to miałoby być przywitanie się 🙂 – po prostu dobrze wiedzieć, że ktoś tam jest, podziela moje poglądy lub ma swoje inne spostrzeżenia i sposoby (o których chętnie poczytam!). Mam nadzieję, że zechcesz zostać w warsztacie na dłużej – i zapraszam na projektowe pogaduchy 🙂 Bez Ciebie to nie będzie to samo!

Zobacz też:

X

Asia

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0 0 votes
Article Rating
Copy link
Powered by Social Snap